Naučná stezka - Dolní louky

logo-stezka-1Naučná stezka Dolní louky vznikla v roce 2016 ve spolupráci s Obcí Zbyslavice, za finanční podpory Moravskoslezského kraje a v rámci programu Škola pro udržitelný život.
Stezka Vás provede překrásným prostředím rybníků zasazených do malebného údolí říčky Seziny. Trasa je dlouhá jen něco přes kilometr a svou nenáročností je přístupná všem věkovým kategoriím. Celkem 12 informačních panelů vás postupně seznámí se zdejší pestrou přírodou, především s místními druhy rostlin a živočichů. Patří mezi ně několik klenotů, včetně těch, které jsou zákonem chráněny.
zmenseni-1
Cílem projektu bylo vytvoření významného prvku Naučné stezky 21. století. Žáci ZŠ a MŠ, aktivní členové ekokroužku ve spolupráci s místními organizacemi zmapovali okolní faunu a floru. Žáci úspěšně spolupracovali s odborníkem na poznávání rostlin a živočichů, který je pomocí iPadu naučil zachycovat krásy okolí zbyslavických rybníků. Žáci dále vyhledávali informace o zdejších zástupcích a vytvářeli pracovní listy v rámci předmětů přírodověda a prvouka. V hodinách výtvarné výchovy malovali obrázky vybraných druhů.

Mapa Vám pak může sloužit jako průvodce touto stezkou.
Inspirativní fotografie zachující práci na projektu.
Popis jednotlivých zastavení

Místní poskytoval internetového připojení naistaloval wifi připojení pro využívání QR kódu s odkazem na pracovní listy a aplikace testů:

PRACOVNÍ LISTY:
Pracovní listy Naučná stezka – Dolní louky, MŠ – 1. ročník
Pracovní listy Naučná stezka – Dolní louky, MŠ – 1. ročník – VÝSLEDKY
Pracovní listy Naučná stezka – Dolní louky, 2. – 3. ročník
Pracovní listy Naučná stezka – Dolní louky, 2. – 3. ročník – VÝSLEDKY
Pracovní listy Naučná stezka – Dolní louky, 4. – 5. ročník
Pracovní listy Naučná stezka – Dolní louky, 4. – 5. ročník – VÝSLEDKY

Strážcem Naučné stezky – Dolní louky ve Zbyslavicích je vodník jménem ČUDLA.