O základní škole

Základní školu a mateřskou školu obce Zbyslavice, příspěvková organizace najdete v malebné vesničce Zbyslavice asi 15 km od Ostravy. Je to škola s dlouholetou tradicí. Budova školy je zděná, z roku 1902.

Budova školy

Základní škola je školou dvoutřídní. I. třída – žáci 1.-2. ročníků, II.třída – žáci 3. – 5. ročníků. Přednost naší školy vidíme právě v počtu dětí. Děti jsou k sobě tolerantní, starší pomáhá mladšímu, v hodinách využíváme moderní metody výuky a žáci mají k dispozici počítače trvale připojeny k internetu.

Nedílnou součástí je i velká tělocvična a lego herna. Děti mohou využívat ke svým hrám malebnou zahradu s četnými keři a stromy a od roku 2006 dětskou herní sestavu se skluzavkou, horolezeckou stěnou a provazovým žebříkem. Dále je zde umístěno pískoviště, lavičky, houpačky a malá zděná chaloupka, kde si mohou děti hrát, psát i kreslit. Děti mají možnost jezdit na dětském traktorku, kolečkových bruslích, skateboardu, trojkolkách, koloběžkách i kolech.